پسته داریس
خانه / پسته کله قوچی / بهترین قیمت به روز شده پسته کله قوچی آجیلی

بهترین قیمت به روز شده پسته کله قوچی آجیلی

پسته ها انواع گوناگونی دارند. یکی از انواع پسته، پسته های کله قوچی هستند که به علت درشت و گرد بودنشان به این نام معروف شده اند. ما در این مطلب ضمن معرفی این نوع از پسته ها و خواص آن ها، در مورد بهترین قیمت به روز شده پسته کله قوچی آجیلی و مراکز فروش پسته کله قوچی مختصرا صحبت خواهیم کرد. 

بهترین قیمت به روز شده پسته کله قوچی آجیلی

قیمت پسته کله قوچی به روز

قیمت پسته کله قوچی به روزپسته یکی از لذیذ ترین خشکبار ها در سبد آجیل ایرانیان است. به دلیل اینکه پسته یکی از محصولات صادراتی ایران محسوب می شود، قیمت آن تا حدود زیادی وابسته به نرخ ارز می باشد و به ریال داخلی وابسته نیست. 

بنابراین قیمت پسته ایرانی برای خریداران خارجی که با دلار معامله می کنند، چندان بالا نیست در حالیکه برای ایرانیانی که با ریال خرید خود را انجام می دهند با بالا رفتن قیمت دلار، قیمت پسته نیز بسیار بالا خواهد رفت. بنابراین قیمت این محصول نباید با ریال ایرانی سنجیده شود. 

به دلیل افت و خیز هایی که در قیمت دلار وجود دارد، قیمت انواع پسته نیز دچار نوسان می شود. بنابر این به دلیل عدم ثبات نرخ ارز نمی توان قیمت دقیقی برای این محصول در نظر گرفت. 

با این حال پسته های کله قوچی، نسبت به پسته های فندقی و پسته احمد آقایی گران تر و نسبت به بقیه انواع پسته ارزان تر هستند. 

گران ترین محصول پسته خلال پسته می باشد. 

فروش انواع پسته کله قوچی

فروش انواع پسته کله قوچیپسته های کله قوچی در انس های متفاوت، با قیمت های متفاوتی در مراکز فروش خشکبار در سراسر کشور عرضه می شوند. 

تفاوت در انس پسته کله قوچی، باعث ایجاد تفاوت در انواع پسته کله قوچی می شود. انس در واقع معیاری برای سنجش درشتی پسته ها است. 

معمولا با بالاتر رفتن انس پسته، قیمت آن کاهش پیدا می کند. 

فروش این محصول نیز مانند دیگر محصولات به روش های مختلفی صورت می گیرد و بسیاری از فروشگاه ها، امکان خرید آنلاین انواع پسته های را برای مشتریان فراهم آورده اند. 

مشتریان می توانند برای خرید انواع پسته ها به مراکز فروش خشکبار معتبر در سطح شهر مراجعه کنند.

خریدارانی که به هر دلیلی امکان حضور در فروشگاه ها را ندارند، می توانند با مراجعه به سایت اینترنتیدعرضه پسته کله قوچی از انواع پسته ها و لیست قیمت پسته کله قوچی؛ آگاهی پیدا کرده و بهترین و مناسب ترین نوع پسته را با قیمت مناسب سفارش دهند. 

فواید پسته برای سلامتی

فواید پسته برای سلامتیپسته یکی از آجیل های بسیار مغذی و لذیذ است که علاوه بر طعم لذت بخش آن دارای خواص فوق العاده ای برای بدن است. 

در زیر به برخی از خواص پسته کله قوچی برای سلامتی بدن اشاره می کنیم.

 • پتاسیم: پسته سرشار از پتاسیم بوده و یک عدد پسته معادل یک عدد پرتقال پتاسیم دارد. 
 • آنتی اکسیدان: پوسته های پسته دارای آنتی اکسیدان فراوانی می باشند که این آنتی اکسیدان از بروز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند. 
 • اسید آمینه: پسته منبع غنی اسید آمینه بوده که مانع از تجمع خوت در رگ ها می شود.
 • مس: پسته دارای عنصر مس بوده و برای افراد کم خون بسیار مناسب است زیرا مس به جذب آهن کمک کرده و تعداد گلبول های قرمز را افزایش می دهد. 
 • فیبر: این آجیل منبع غنی از فیبر بوده و به هضم غذا و عملکرد بهتر سیستم گوارش کمک می کند. 
 • کالری کم: پسته با دارا بودن کالری کم و در عوض پروتئین زیاد برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند یک انتخاب عالی خواهد بود. 
 • تقویت قوای جنسی: تحقیقات نشان داده است که مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند با مصرف روزانه 100 گرم پسته در مدت سه هفته تا 50 درصد بهبود می یابند. 
 • بهبود دیابت: پسته با داشتن آنتی اکسیدان به کنترل دیابت و فشارخون کمک می کند. 

مشخصات ارقام مختلف پسته کله قوچی

مشخصات ارقام مختلف پسته کله قوچیدر ایران پسته دارای بیش از 70 رقم مختلف است. یکی از انواع پسته، پسته کله قوچی بوده که جزو گروه پسته فندوقی تقسیم بندی می شود. 

تقسیم بندی های مختلفی برای مشخص کردن ارقام پسته ها به کار برده می شوند. در یک تقسیم بندی پسته ها را در دو گروه پسته فندوقی و بادامی تقسیم بندی می کنند. در این تقسیم بندی ارقام کله قوچی و اوحدی در گروه فندوقی و ارقام اکبری، احمد آقایی، ممتاز و… در گروه  بادامی جای میگیرند. 

در تقسیم بندی دیگری ارقام پسته را بر حسب زمان گل دهی درخت آن ها تقسیم بندی می کنند که به سه گروه زودگل متوسط گل و دیرگل تقسیم می شود. 

همچنین نوعی دیگر از تقسیم بندی ارقام پسته بر اساس زمان رسیدن محصول به انواع زود رس، خیلی زود رس، متوسط رس، دیر رس، خیلی دیر رس تقسیم بندی می شوند. 

پسته کله قوچی در این تقسیم بندی در گروه متوسط رس قرار می گیرد و از 11 تا 20 شهریور ماه قابل برداشت است. 

خریدار پسته کله قوچی

خریدار پسته کله قوچیخریداران انواع پسته ها می توانند برای خرید پسته کله قوچی مورد نیاز خود به مراکز فروش خشکبار و آجیل در شهر خود مراجعه کنند. همچنین مشتریانی که در شهرستان های کوچک زندگی می کنند، می توانند از طریق سایت های اینترنتی فروشگاه های معتبر، سفارش خود را انجام دهند و درب منزل تحویل بگیرند. 

خریدار پسته کله قوچی معمولا فروشنده های آجیل فروشی ها و نیز مشتریانی هستند که در ظرف آجیل خود از پسته کله قوچی استفاده می کنند. 

علاوه بر آن، پسته کله قوچی اعلا تولید شده در ایران، توسط کشور های بسیار زیادی خریداری می شود. از این میان کشور آلمان بیشترین و گران ترین خرید پسته ایرانی را به خود اختصاص داده است و اسپانیا ارزان ترین پسته ایرانی را در میان خریداران پسته به خود اختصاص داده است. 

عمده فروشی پسته کله قوچی

عمده فروشی پسته کله قوچیعمده فروشی پسته کله قوچی در همه شهر های ایران یافت می شود. این عمده فروشی ها معمولا یا کشاورزانی هستند که در باغ های پسته خود این محصول را کاشته و پس از برداشت محصول آن را به صورت عمده و بدون واسطه به فروش می رسانند و یا واسطه هایی هستند که از تولید کنندگان پسته کله قوچی، این محصولات را خریداری کرده و به صورت عمده به مشتریان مز فروشند. 

مغازه داران و دیگر افرادی که قصد دارند پسته کله قوچی را به صورت عمده خریداری کنند می توانند انواع پسته کله قوچی درجه یک را از این عمده فروشان خریداری کنند. 

معمولا پسته کله قوچی توچین (سورت شده) و پسته کله قوچی خندان از جمله پسته های پرطرفداری هستند که به دلیل تقاضای بالا، فروش عمده آن ها رونق بسیاری دارد. 

برترین تولیدکنندگان پسته کله قوچی در کشور

برترین تولیدکنندگان پسته کله قوچی در کشورایران به دلیل تولید پسته با کیفیت و وجود تولید کنندگان برتر پسته کله قوچی، در سال 2017 و با میزان بسیار بالای تولید در سطح جهان در صدر اول قرار گرفته است. 

با این حال کشور هایی مانند چین و آمریکا با ایجاد باغ ها و مزارع بسیار بزرگ و البته مکانیزه در این زمینه، سعی در گرفتن این موقعیت از ایران هستند، با این وجود کشور آمریکا با اختلاف در رتبه دوم تولید پسته قرار دارد. 

بزرگترین تولیدکنندگان پسته کله قوچی در کشور ایران در شهر های رفسنجان و انار و سپس در دامغان و سبزوار می باشند. به همین دلیل است که پسته کله قوچی رفسنجان و نیز پسته کله قوچی دامغان بسیار مرغوب و معروف هستند. 

انواع پسته موجود در بازار

انواع پسته موجود در بازاردر همه کشور ها پسته هایی که تولید می شوند، بسیار متنوع بوده و هر کدام از آن ها بر حسب ویژگی ها و مشخصات آن ها نام های متفاوتی دارند. 

در زیر به برخی انواع پسته های موجود در بازار ایران و ویژگی های هر کدام اشاره خواهیم کرد. 

 • پسته اوحدی یا فندوقی: این نوع از پسته ها کروی شکل بوده و درصد خندان بودن آن ها بسیار زیاد است رنگ پوسته بیرونی آن ها استخوانی بوده و رنگ مغز آن ارغوانی رنگ است
 • پسته کله قوچی: شکل میوه این نوع از پسته ها نیز مانند پسته های اوحدی، فندوقی شکل است و درصد خندانی متوسطی دارد. رنگ مغز این نوع پسته سرخ و پوسته بیرونی آن سفید است
 • پسته احمد آقایی: این پسته ها بادامی شکل بوده و درصد خندانی زیادی دارند. رنگ مغز های آن ها ارغوانی و پوسته بیرونی خیلی روشنی دارند
 • پسته اکبری: این پسته ها نیز بادامی شکل بوده و درصد ختدانی زیادی دارند. مغز این پسته ها بنفش رنگ و پوست بیرونی شان کرم تیره است.

اقلام مختلف پسته کله قوچی

اقلام مختلف پسته کله قوچیپسته های کله قوچی خود به اقلام متعددی تقسیم بندی می شوند. 

در زیر به معرفی مشخصات پسته کله قوچی که در اقلام مختلف به فروش می رسد می پردازیم. 

 • پسته کله قوچی انس 22: یکی از اقلام پسته کله قوچی سایز درشت می باشد، این نوع از پسته کله قوچی برای آجیل مناسب هستند و به منظور ارائه به بازار های تجاری لازم است دست چین و یا توچین شوند. 
 • پسته کله قوچی خندان: پسته ابخندان نیز نامیده می شوند و پسته های دست چین شده ای هستند که علاوه عبور از فیلتر های غربالگری به صورت دستی نیز توسط کارگران دو مرتبه جدا می شوند و پسته های درشت و لب باز جدا می شوند. 
 • پسته کله قوچی شور: پسته هایی که با نمک، بو داده شده اند و داری طعمی بسیار لذیذ هستند
 • پسته کله قوچی زعفرانی : این پسته ها با زعفران بو داده شده اند و افرادی که علاقه مند به طعم زعفران هستند می توانند از این نوع پسته استفاده کنند

بازار بزرگ خرید و فروش انواع پسته در کشور

بازار بزرگ خرید و فروش انواع پسته در کشوربازار خرید و فروش پسته در سراسر شهر های کشور وجود دارد اما در شهر هایی که به طور عمده تولید کننده پسته هستند مانند شهر رفسنجان به راحتی می توان بدون وجود واسطه به تولید کننده های اصلی دسترسی پیدا کرد و به خرید پسته کله قوچی ارزان و با کیفیت بالا پرداخت. 

این گونه شهر ها در کنار شهر بزرگی چون تهران بازار بسیار پر رونق تری در زمینه خرید و فروش انواع پسته دارند و به عنوان اصلی ترین بازار های خرید و فروش پسته در کشور شناخته می شوند. 

معمولا خریداران پسته و مخصوصا کسانی که نیاز به خرید مقدار زیادی پسته به صورت عمده دارند، برای خرید به این گونه بازار ها رجوع می کنند تا بتوانند بدون حضور واسطه های جزیی و با قیمت مناسب تر از بازار های معمولی خرید خود را انجام دهند.

فروشگاه مجازی معتبر عرضه پسته کله قوچی اعلا

فروشگاه مجازی معتبر عرضه پسته کله قوچی اعلاامروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود ابزارهای دسترسی پر سرعت این امکان را برای تولید کنندگان فراهم کرده است که با راه اندازی سایت اینترنتی عرضه پسته کله قوچی، محصولات خود را معرفی کنند. 

علاوه بر این خرید اینترنتی پسته کله قوچی مزایای زیر را برای مشتریان خواهد داشت:

 • قیمت های مناسب تر و رقابتی
 • امکان خرید و سفارش در هر ساعتی از شبانه روز
 • کاهش هزینه های رفت و آمد
 • صرفه جویی در وقت
 • حذف واسطه ها

سفارش پسته کله قوچی باکیفیت

سفارش پسته کله قوچی باکیفیتپسته کله قوچی اصولا جزو پسته های با کیفیت بسیار بالایی است. این کیفیت بالا شامل ظاهر خوب و نیز طعم لذیذ پسته می شود. 

به طور کلی پسته های کله قوچی در صورتی که دستچین و یا توچین بوده باشند و اونس آن ها عدد پایین تری داشته باشد کیفیت مرغوب تری خواهند داشت و معمولا گران تر نیز خواهند بود. 

برای سفارش پسته های با کیفیت لازم است از تولیدکنندگان برتر کشور خرید خود را انجام دهید.

این تولید کنندگان محصولات خود را هم به صورت عمده و هم به صورت جزیی روانه بازار می کنند و مشتریان می توانند از روش های مختلفی مانند خرید از طریق واسطه ها یا سایت های اینترنتی و یا مستقیما از تولیدکنندگان، پسته مورد نیاز خود را خریداری کنند. 

صادرات پسته کله قوچی درجه یک

صادرات پسته کله قوچی درجه یک

پسته ی کله قوچی بنا به دلایل عمده ذکر شده در مطالب بالا از میان محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و همین باعث گردیده صادرات پسته کله قوچی به بسیاری از کشور های ثروتمند خصوصا کشور های عربی و اروپایی و حتی امریکا صادر شود 


یکی از مسائلی که بازار پسته ی ایران با آن مواجه است مسئله ی تحریم ها می باشد، برای مثال کشور های مانند آلمان مغز پسته کله قوچی ایران را به صورت عمده خریداری می نماید، بسته بندی میکند و به صورت جزئی با قیمت های بسیار بالاتر به بازار های پر مصرف اروپایی ارسال می کند.

با این حال هم اکنون جایگاه صادرات پسته درجه یک ایرانی در جهان بسیار خوب می باشد و کشور های بسیاری خواهان این محصول خوشمزه هستند. 

راهنمای خرید پسته کله قوچی

راهنمای خرید پسته کله قوچیدر مورد راهنمای خرید پسته کله قوچی مواردی وجود دارد که در این مطلب آنهارا معرفی مینماییم.
پسته کله قوچی به میزان زیادی شبیه به پسته فندقی می باشد که به منظور شناخت آن ها از یکدیگر علاوه بر درشت تر بودن پسته کله قوچی می توان به قسمت بالایی پسته که از یکدیگر جدا شده اند دقت نمود، در پسته کله قوچی کمی چین خوردگی وجود دارد در حالی که در پسته فندقی ساده است.

در مورد رنگ پوست استخوانی، پسته کله قوچی و فندقی هر دو رنگ سفید خشک است، مغز آنها نیز برای فندقی و کله قوچی در ابتدا به رنگ سبز است اما بعد از گذشت زمان پسته کله قوچی به رنگ خاکستری تمایل پیدا میکند اما پسته فندقی به رنگ قهوه ای و قرمز متمایل می شود. 

نکته دیگری که در مورد خرید پسته کله قوچی لازم است به آن دقت کنید این است که معمولا پسته های در بسته را قبل از فروش در آب یخ قرار می دهند و سپس خشک می کنند، این کار باعث بد طعم شدن پسته می شود و برای پوشاندن این طعم آن را بو می دهند بنابراین بهتر است پسته کله قوچی را به صورت خام خریده و مصرف کنید. 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
صدیقی (شرکت ماهان مهر داریس)
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129574148
شماره تلفن ثابت:03434289676
شماره فکس:03434333838
پست الکترونیکی: daryscompany@gmail.com

مطلب پیشنهادی

پسته کله قوچی چیست و عکس آن چگونه است؟

پسته کله قوچی به همراه پسته اکبری از پسته های با کیفیت و گران قیمت بازار محسوب می شوند که برای این نوع از پسته بازار داخلی و خارجی مناسبی وجود دارد که همه س

دیدگاهتان را بنویسید